تبلیغات
نگاهی به فیلمهای روی پرده - خیلی دور خیلی نزدیک

به نام خالق عشق و هنر و زیبایی

نگاهی به فیلمهای روی پرده
امروز   به وبلاگ  نگاهی به فیلمهای روی پرده  خوش آمدید


¿خیلی دور خیلی نزدیک
سه شنبه 15 شهریور 1384

فیلم خیلی دور خیلی نزدیک یکی از فیلمهای روی پرده است که در تیزر تبلیغاتی این فیلم گفته می شود ساخته تحسین برانگیز رضا میر کریمی .

وقتی فیلم را می بینیم به معنای واقعی معنی این حرف را درک می کنیم چون پس از مشاهده این فیلم نا خودآگاه کارگردان فیلم را تحسین می کنیم .

خیلی دور خیلی نزدیک ساخته رضا میکریمی کارگردان نام آشنای سینمای ایران است که فیلم های کودک و سرباز و زیرنورماه و اینجا چراغی روشن است را در کانامه دارد.

فیلم خیلی دور خیلی نزدیک هم به مانند دیگر فیلمهای میرکریمی باید بسیار به عمق فیلم فرو رفت تا بتوان مفهوم فیلم را استخراج کرد .

فیلم بسیار خوش ساخت است و نکته ای که در فیلم بسیار خودنمایی می کند دقت بسیار بالای کارگردان در به تصویر کشیدن جزئیات است . همچنین شخصیت پردازی فوق الاده قوی .

ولی نکته ای که در این فیلم حائز اهمیت است استفاده نکردن میرکریمی از بازیگران مشهر است . بازیگران این فیلم را بیشتر در تلویزیون دیده ایم تا در سینما .

نقطه اوج فیلم زمانی است که هنگامی که شخصیت اول داستان درون ماشین گیرکرده و خود را نزدیک مرگ می بیند دست او به دوربین فیلم برداری خورده و دوربین به زمی می افتد و تمام زنگی او در دوربین به عقب باز می گردد و بطور نا خود آگاه بیننده را به هیجان وا می دارد .

در کل می توان گفت که خیلی دور خیلی نزدیک فیلم بسیار خوش ساختی است که ارزش هنری بالایی دارد و ارزش این را دارد که به خاطرش دو سه بار به سینما برویم .

نوشته شده در سه شنبه 15 شهریور 1384 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : علی
ویرایش شده در - و ساعت -