تبلیغات
نگاهی به فیلمهای روی پرده - سالاد فصل

به نام خالق عشق و هنر و زیبایی

نگاهی به فیلمهای روی پرده
امروز   به وبلاگ  نگاهی به فیلمهای روی پرده  خوش آمدید


¿سالاد فصل
سه شنبه 15 شهریور 1384

با فیلم سالاد فصل شروع میکنیم.

خوب فریدون جیرانی کارگردان خوش سابقه ای است که توانسته با فیلمهایی همچون قرمز و شام آخر خوب بدرخشه و مخاطبان زیادی رو به سمت خودش جلب کنه البته دیگر فیلمهاش هم کیفیت خوبی دارن .

با حضور بازیگرانی همچون لیلا حاتمی و محمد رضا شریفی نیا و خسرو شکیبایی همه آماده دیدن یک فیلم خوب و جذاب هستند که تا حدودی این نیاز آنان پاسخ داده می شود ولی باید قبول کرد این فیلم گرچه از خیلی آثار دیگر فعلی سینما بهتر است ولی از بعضی کارهای دیگر جیرانی هم چون آثار یاد شده کیفیت پایین تری دارد .

داستان فیلم هم قابل تآمل است اینکه بدون اینکه شخصیت لیلا شناخته شود و فقط بایک نگاه شخصیت اول فیلم فکر می کند که او قدرت کشتن همسرش را دارد کمی بعید به نظر می رسد . چون با وجود اینکه همسر او مانع خوشبختی او می شود این سوال بوجود می آید که آیا لیلا قدرت آدم کشی را دارد یا نه که در فیلم به این موضوع پرداخته نشد.

در ضمن نقش مهناز افشار هم در فیلم خیلی مبهم بود اینکه چرا آخر فیلم مدام تآکید داشت که شریفینیا عاشق او شده.

آیا قبلا این دو با هم مراوده های عاشقانه داشته اند . این هم یکی از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته میشد ولی متآسفانه نشد . شاید هم زمان فیلم اجازه نمیداد ولی نباید مو ضوعی را در فیلم گنگ رها کرد.

در کل می وان گفت که با فیلمی خوش ساخت با داستانی نه چندان تکراری که ارزش حداقل یک بار دیدن رادارد مواجه هستیم و لی نمیتوان این فیلم را در زمره فیلهای عالی و شاهکار جیرانی قرار داد.

نوشته شده در سه شنبه 15 شهریور 1384 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : علی
ویرایش شده در - و ساعت -