تبلیغات
نگاهی به فیلمهای روی پرده - آکواریم

به نام خالق عشق و هنر و زیبایی

نگاهی به فیلمهای روی پرده
امروز   به وبلاگ  نگاهی به فیلمهای روی پرده  خوش آمدید


¿آکواریم
یکشنبه 7 اسفند 1384

البته فیلم آکواریم مدت زیادی از اکرانش می گذره و شاید دیگه تحلیل این فیلم الان خیلی جالب توجه نباشه اما چون این فیلم از کارگردان باسابقه سینمای ایران یعنی ایرج قادری است و همچنین ایرج قادری برای ولین بار پس از انقلاب جلوی دوربین ظاهر شده بنابر این حیفم آمد که راجع به این فیلم چیزی ننویسم.
فیلم آکواریم پنچمین فیلم بلند ایرج قادری پس از انقلاب است که به تریب پس از فیلمهای می خواهم زنده بمانم ، نا بخشوده ، سام و نرگس و چشمان سیاه ساخته شده .
هنگامی که به سیر فیلمهای ایرج قادری نگاه می کنیم سیری کاملا نزولی را می بینیم و کار او دقیقا فیلم به فیلم ضعیف و ضعیفتر شده اما پس از مکس کوتاه و تبلیغاتی که برای فیلم شد و استفاده از بازیگران حرفه ای تر مانند امین حیایی ، مهناز افشار ، ایرج نوذری و شیلا خداداد و همچنین خود ایرج قادری در آکواریم انتظار دیدن فیلم متفاوتی را از قادری داشتم ، اما پس از مشاهده فیلم دیدم که این فیلم فقط شاید سر و صداش از بقیه بیشتر بود اما در حقیقت شاید یکی از ضعیفترین کارهای ایرج قادری بود و همچنان آقای قادری به روند رو به ضعف خودش ادامه داد.
آکواریم در حقیقت فیلمی کاملا گیشه ای بود و هیچ گونه ارزش هنری نداشت ، داستان فیلم که به نظر می آید در دهه چهل یا پنجاه نوشته شده باشد ، زیرا دیگر خیلی وقت است که دوره فیلمهای داش مشتی گذشته ، فیلمهایی که همه مشکلات به دست یه آدم با مرام حل میشه و آخرش اون آدم با مرام می میره...!
همچنین بیشتر این فیلم در ترکیه پر شده بود که جولانگاه خوبی برای مهناز افشار بود و ما بیشتر در فیلم یک مانکن لباس می بینیم تا یک بازیگر .
در کل می توان گفت که فیلم آکواریم فیلمی کاملا گیشه ای بود که حتی ارزش یک بار دیدن را هم نداشت و تماشاچی پس از مشاهده فیلم حسرت زمانی را که صرف مشاهده فیلم کرده می خورد.


نوشته شده در یکشنبه 7 اسفند 1384 و ساعت 11:02 ق.ظ توسط : علی
ویرایش شده در - و ساعت -