تبلیغات
نگاهی به فیلمهای روی پرده - مــــــکس

به نام خالق عشق و هنر و زیبایی

نگاهی به فیلمهای روی پرده
امروز   به وبلاگ  نگاهی به فیلمهای روی پرده  خوش آمدید


¿مــــــکس
یکشنبه 7 اسفند 1384

سلام من دوباره بر گشتم ، خیلی هم بابت این تاخیر چند ماهه معذرت می خوام .
همونطور که قبلا گفته بودم قرار بود تحلیل فیلم مکس رو براتون بنویسم که الوعده وفا:
فیلم مکس فیلمی است از سامان مقدم که فیلمهایی مثل سیاوش و پارتی را در کارنامه خود دارد و واقعا فیلم پارتی فیلم فوق العاده ای بود ، اما فیلم جدیدش فیلم مکس نسبت به فیلمهای فبلیش کاملا متفاوت بود چون این فیلم در ژانر کمدی بوده و در کل یک فیلم کمدی سیاسی بود ، البته قبلا سامان مقدم با فیلم پارتی ثابت کرده بود که می تونه در ساخت فیلمهای سیاسی موفق باشه اما اینبار بیشتر جلو رفته بود .
در فیلم مکس سامان مقدم با بازیگران متبری همچون فرها آییش ، گوهر خیر اندیش ، محمد رضا شریفی نیا ، پگاه آهنگرانی ، امیر جعفری و رامبد جوان کار کرد که از نظر بازیگر مشکلی نداشته باشه و همچین نویسنده این فیلم هم نویسنه محبوبی همچون پیمان قاسمخوانی بود که نوید یک فیلم سر گرم کننده را می داد.
اما فیلم در کل میشه گفت که فیلم متفاوتی بود ، یک فیلم موزیکال که قبلا نمونش رو به اون صورت نداشتیم ، توی فیلم می بینم که تقریبا هر کدوم از شخصیتهای اصلی فیلم (البته فقط آقایون) یک کلیپ اجرا کردن که در نوع خود نمونه تازه ای بود .
در این فیلم جنبه اعتدال رعایت شده بود ، به موقع همه چیز جنبه جدی و سیاسی می گرفت و به موقع همه چیز مسخره می شد و تماشاگر را به خنده وا می داشت . من در این فیلم نتونستم به اون صورت مشکلی پیدا کنم و باید اعتراف کرد که همه چیز خوب بود و فیلمی بود که تماشاگر رو راضی به خونش می فرسته .
در کل میشه گفت که فیلم مکس حرفهای جدیدی برای گفتن داشت و سبک جدیدی از فیلم رو آغاز کرده که امیدوارم با همین یک فیلم تموم نشه و سامان مقدم نشون داده همیشه دنبال کارهای متفاوت بوده و هیچ وقت یک سبک خاص رو دنبال نمی کنه و البته در گیشه هم کارگردان موفقی بوده.

نوشته شده در یکشنبه 7 اسفند 1384 و ساعت 02:02 ق.ظ توسط : علی
ویرایش شده در - و ساعت -